Saturday, February 22, 2014

Elca, BBW and Kiehl's Haul

Merhaba;
Geçenlerde İstanbul'a kısa bir ziyaretim olduğunu belki Instagram'dan görmüşsünüzdür. Her ne kadar gezecek çok vakit olmasa da aklımdakileri almak için fırsat yarattım :)

Hi;
I had a chance to visit my favorite city Istanbul last week; maybe some of you have seen it on my Instagram. Even though I had a short time, I could visit my favorite stores which are only in Istanbul.

Öncelikle Elca'ya uğradım ve minik pembe çantalı Clinique Chubby Stick setinden, Bobbi Brown'un Gel Eyeliner'ından ve Mac'in mineralize farından aldım. Her bir ürünün swatch'ını, fiyatını ve ismini aşağıda bulabilirsiniz.

At first, I have dropped by Elca which is an outlet store for some cosmetic brands. I've bought a Chubby Stick Set with a cute pink purse, a Bobbi Brown Gel Eyeliner and a Mac mineralize eye shadow. You can check the colours and the names of the products below.Clinique Chubby Stick Plumped Up Pink : 29 TL


Bobbi Brown Long Wear Gel Eyeliner 27 Caviar Ink : Mac Mineralize Eye Shadow Neo Nebula : 25 TL


Daha sonra BBW'ün indiriminden bir adet mum, bir vücut losyonu, bir vücut kremi ve bir de yeni gelen el temizleme jellerinden aldım.
Than, I've bought a candle, a body lotion, a body cream and a hand sanitizer from BBW's sale.
Son olarak da Kiehl's mağazasına uğrayıp bir önceki postumda memnun kaldığımı söylediğim ürünleri almak istedim. Her ne kadar serileri yanlış almış olsam da umarım bunlar da işe yarar :)
At last, I've dropped by the Kiehl's store and I've bought the products which I said I like on my previous post. Even though I should have bought the reverse of the series, I hope these will work too :)


Ve bunlar da bana verilen deneme boy ürünler.
And these are the sample products given to me.
No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...