Monday, March 24, 2014

Babyliss Foot Spa

Merhaba;

Bir süredir benimle olan bu aleti yeterince kullandığıma göre artık yorumlarımı yazabilirim diye düşündüm; malum açık ayakkabı sezonu da kapıda :)

Önceleri çok gereksiz bir şey gibi görünmüştü gözüme ve bu yüzden almaktan vazgeçmiştim fakat iş hayatında güzel ama bir o kadar da rahatsız ayakkabıları sürekli giymek zorunda kaldıktan sonra mahvolan ayaklarıma belki bir nebze iyi gelir diye alıverdim.

Hi;
Since this device is with me for a while, I thought that I could write my thoughts about it. As the summer is coming, I guess it is the right time to talk about it.

I found it unnecessary at first and so I have given up buying it, but after, I started wearing uncomfortable but good looking shoes at the office. So, after my feet have been destroyed, I have bought this device with the hope of reducing the pain of my feet and my legs.


Cihazın 3 ayarı var. İlki yalnızca titreşim veriyor, ikincisi ısı ve baloncuk, üçüncüsü ise hepsini birlikte veriyor. Verdiği titreşim dalgaları ayaklarınızı gerçekten dinlendiriyor. Hatta bacaklarda dahi hissediyorsunuz gevşemeyi.

The device has 3 modes: The first mode is just the vibration. The second mode is heat and the bubbles and the third mode is all of them. The vibration really does relieve the pain on your legs and feet and the bubbles make you feel relieved.
Olmasa olur muydu? Evet, çok gerekli değil fakat yine de kendinizi bakımlı hissetmek ve yorgun ayaklarınızı bir nebze de olsa dinlendirmek için iyi bir cihaz.
So was it really unnecessary? Yes, might be, but still, if you would like to feel well-groomed and if you want to get relieved, I recommend you to buy it.

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...