Monday, May 26, 2014

My Favorite IPhone Applications

Merhaba;
Uzun zamandır paylaşmak istediğim bir şeydi bu aslında. Çünkü telefonu ilk aldığımdan beri kim hangi uygulamaları kullanıyor hep çok merak ediyorum. O zaman haydi başlayalım.

Hi;
I would like to share this issue with you for a long time before because since I get my phone, I was wondering what applications people like the most.So let's get started.

Telefonum IPhone 5s. Şimdilerde kullandığım kılıfım ise Michael Kors'un bu çizgili modeli.
My phone is Iphone 5s. The case I use nowadays is the lined model by Michael Kors.


Çoğunuz bu uygulamaları zaten biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için açıklamayı tercih ediyorum.
Most of you probably know all of these applications but for those who don't know, I prefer to explain them.


İlk sayfada, orijinal ve sıkıcı, telefonu aldığımda zaten telefonun içinde olan uygulamalar var.
On the first page, I have the original/boring applications which were already on the phone when I got it.

İkinci sayfada genelde sosyal medya uygulamalarım var. WhatsApp, Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Instagram, Viber, Tango, Tumblr, We Heart It, Bloglovin, Youtube  ve Pinterest benim olmazsa olmazlarım.
Çoğumuzun bildiği gibi Soundhound o an dinlediğiniz şarkıyı kimin söylediğini ve şarkının adını bulmaya yarayan bir program. Fizy dinlemek istediğiniz bir çok şarkıyı bulabileceğiniz bir uygulama. Spotify da Fizy gibi bir şey ama bu uygulamada ne yaptığınıza veya modunuza göre playlist seçebilirsiniz.
Dropbox fotoğraflarımı veya dosyalarımı bilgisayarım ve Ipad'im ile kolayca paylaşmamı sağlayan, usb bellek modunda bir paylaşım uygulaması. Son olarak Checklist, yapılacaklar listesi oluşturabileceğiniz ve maddeleri yaptıkça tik atabileceğiniz bir uygulama.

On the second page, I  mostly have social media applications. WhatsApp, Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Instagram, Viber, Tango, Tumblr, We Heart It, Bloglovin, Youtube and Pinterest my must have social media applications. 
As most of you know, Soundhound is an application which finds the name and the singer of the music that you are listening on that moment. Fizy is an application where you can find lots of songs that you want to listen to. Spotify is something like Fizy but in this application, you can choose a playlist according to what you're doing or what is your mood. 
Dropbox is a sharing application which helps me to easily share my photos or my documents with my computer and ipad just like a usb flash drive. At last, Checklist is an application in which you can enter your to-do list and check them one by one.
Üçüncü sayfada dört adet klasör var, bunları aşağıda daha detaylı inceleyeceğiz. Ebay tabii ki de vazgeçilmezim, açık arttırmalara filan katıldığımda kullanmak üzere telefonuma indirdim bu uygulamayı :) Sinemalar uygulaması vizyondaki filmleri öğrenmek için oldukça iyi. Mybilet de aynı şekilde sinema, tiyatro veya konser bileti almak istediğimde her an yanımda. Eczane uygulamasını lazım olur diye indirmiştim, nöbetçi eczaneleri bulmak amaçlı fakat henüz hiç kullanmadım. CIA programı tanımadığınız numaraların kim olduğunu bulmak için kullanılıyor, nadir de olsa işime yaradığı oluyor. Nike Training Club sayesinde evde bir çok egzersiz yapabilirsiniz; oldukça güzel hareketler yer alıyor içinde. Adım Sayar adı üzerinde bir pedometre görevi görüyor. WomanLog özel günlerin takibi için oldukça gerekli. Evernote ile uygulama üzerinde not aldığım herhangi bir şeye her yerden ulaşabiliyorum. Befunky, Instacollage ve Fx8 ise Instagram için efekt programları. Turkcell Hesabım'dan kaç dakika konuştuğumu, internet paketimden ne kadar kaldığını rahatça görebiliyorum. Foursquare'i genelde mekan bulmak için kullanıyorum, maps'ten daha iyi iş görebiliyor bazen. ShopIt'te alışveriş listeleri oluşturuyorum böylece liste yaptığım kağıdı evde unuttum derdi olmuyor. 9GAG ise sıkıldığım zaman beni eğlendiren, yalnızca siteye bağlı kalmamayı sağlayan uygulama.

I have four different folders on the third page, I will explore them below. Ebay is of course my must-have application, I have uploaded it to use in case of I bid for an item :)  Sinemalar is a Turkish application where I can find the comments about the movies. Mybilet is an application where I can buy theatre, movie or concert tickets. Even though I have never used, Eczane is an application on which you can find the addresses of the pharmacies near you. With CIA application, you can find the unknown caller IDs; it works for me sometimes. Thanks to Nike Training Club, you might workout at home with different exercises. AdımSayar is a pedometer. WomanLog is an important application for me to track my period. With Evernote, I can reach to anything that I've taken note of via this application wherever I want. Befunky, Instacollage and Fx8 are the effect applications created for Instagram. I use Foursquare to find places. I can tell that it is sometimes more useful than the maps. With ShopIt, I create my shopping list and by this way, I no more forget my shopping lists at home. 9GAG is an application which entertains me whenever I get bored.Oyunlar klasöründe toplamda üç tane oyunum var çünkü telefondan oyun oynamayı pek sevmiyorum. Mevcut oyunlar ise CandyCrush, sıkılmaya başladığım Temple Run ve en favori oyunum Ice Age Village. CocoPPa uygulama resimlerini(ikonları) ve arkaplan temalarını değiştirebileceğiniz bir program. Kahve Falı da adı üzerinde ama bundan da sıkılmaya başladım.

On the Games folder, I have three games in total because I am not a big fan of playing games on the phone. I have CandyCrush, Temple Run from which I started to get bored and my favorite game Ice Age Village. CocoPPa is an application that you can change the icons and the background themes of your phone. Kahve Falı is a fortune teller application but again, I started to get bored of it.Ice Age Village'da benim köyümden bir görüntü :)
A snapshot from my village in Ice Age Village :)Teknik klasöründe, PDF'ler için Adobe Reader ve PDF Expert bulunuyor. Find Iphone telefonumu kaybetme durumunda kullanmak için yüklediğim bir uygulama. Appsgonefree'de indirime girmiş veya ücretsiz olmuş uygulamaları bulabilirsiniz. EasyBackup rehberinizi korumanız için bir uygulama. Onavo Protect yasaklı sitelere girebilmek için kullandığım bir uygulama.

On the Technic folder, I have Adobe Reader and PDF Expert for PDFs. Find Iphone is an application to be used for the case of getting my phone lost. Appsgonefree is an application where you can find discounted applications. EasyBackup is to protect your contact list. Onavo Protect is an application to get reached to the banned websites.


Finans klasöründe kredi kartımın veya hesabımın olduğu bankaların uygulamaları bulunuyor.
On the finance folder, I have the applications of the banks of which I have an account or credit card.


Son olarak Sözlük klasöründe ise, Tureng ve Fransızca sözlük ve eğlenceli şekilde dil öğreten Duolingo bulunuyor.

At last, on the dictionary folder, I have an English-Turkish dictionary called Tureng, a French Dictionary and  Duolingo which is an application for teaching a language by entertaining practices.

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...