Monday, February 8, 2016

Kiko Alışverişi ve İtalya'dan alınanlar

Bu yazıyı uzunca bir süredir ertelemiştim, malum üşengeçlik diz boyu! :) Hazır Kiko'nun ülkemize geleceği söylentileri dolaşırken artık zamanı geldi diye düşündüm :)

Beni instagram'dan takip edenler bilecektir ki Ekim ayında sevdiceğimle İtalya'ya gittik. Eh tabi gitmişken bir İtalyan markası olan Kiko'ya uğramadan olmazdı. Benim aldıklarım şu şekilde:


Fiyatlarını hatırlamıyorum ama buranın hepsine 15 Euro verdiğimi hatırlıyorum. Ne kadar uygun olduğunu söylememe gerek yok herhalde :)

Öncelikle ojenin kalitesine ve rengine bayıldım. Bizim Flormar'lara benziyor, aklınızda bulunsun. Rimeli henüz açamadım elimdeki rimeli bitirmediğim için ama yorumları bir bitenler yazısında bulabilirsiniz.

Farların yapısı ve kalıcılıkları mükemmel, özellikle kahverengi olana ba-yıl-dım, water eyeshadow serisinden, sanırım ıslak da kullanılabiliyor.


Ruj da dudağı hiç kurutmuyor ve rengi şahane. Ultra glossy stylo diye geçiyor ama söylediği gibi inanılmaz parlar durmuyor, gayet kararında.

İtalya'da aldıklarıma gelirsek, biz genelde yiyecek-içecek alışverişi üzerine yoğunlaştık, gerçi vintage dükkanlardan aldığım bir kaç parça bir şey var ama fotoğrafını çekmemişim maalesef :(

İtalya'nın kahveleri çok güzel ve çok ucuz. Ben keşke daha fazla alsaymışım diye üzüldüm sonradan. Bu fotoğraftakiler çoktan bitti :( Onun dışında zeytinyağları da meşhur. Biz trüf mantarlı olanı denemek istedik, biraz ağır geldi ama yine de et yemeklerine lezzet katıyor. Tabi makarna cennetinden makarna almadan dönmek olmazdı, tercihimizi Ravioli'den yana kullandık :)Tabii bir de sevgili Sezen'in önerisi ile almış olduğumuz ve resmen aşık olduğumuz bu güzel şarap var. Bavulda yer olsa cidden 10 tane alabilirdim. O kadar güzel, o kadar güzel ki. Mutlaka denenmeli!


Son olarak yine Sezen'in önerisi olan Tiger dükkanından da bunları aldım.


No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...