Monday, July 16, 2012

Gratis Haul

Gratis'teki indirimi duymayan kalmadı. Ben de duyar duymaz attım kendimi Gratis'e fakat resmen alacak bir şey bulamayıp her şeye saldırdım. İşime yarayabilecek şeyleri almak istedim ve yaptığım eleme sonrası bunlar benimle gelmeye hak kazandı :)

There was a sale in Gratis -a cosmetic shop- on Saturday and I immediately went there to buy something without knowing what to buy. I didn't need anything but since I wanted to buy something, I bought these things thinking that I might use them.Loreal Carbon Black Eyeliner'a tek kelimeyle bayıldım. Mükemmel bir liner. 
The Balm Sexy Mama pudrayı da ne zamandır almak istiyordum; aldım ve denedim bile. Bunu da çok beğendim.
Makyaj temizleme mendilleri bloggerların dediği kadar varmış. Hala denemeyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim.
Stainiac - Homecoming Queen biraz anlamsız oldu ama bunu da denemek istedim. Yanlış rengini almışım. Açtığım için geri de veremedim :( Ayrıca yanaklarımda görünmesini sağlayamadım fakat şunu söyleyebilirim ki gerçekten çok kalıcı. Ürünlerin swatchları:
I adore the Loreal Carbon Black Eyeliner. It is just so perfect. 
I wanted to have The Balm Sexy Mama Powder for a long time so I bought it and tried it and I really like it.
The Make up Cleansing wipes are so good. I couldn't agree more with the other bloggers. I highly recommend them for those who haven't tried them yet.
 Stainiac - Homecoming Queen is a bit unnecessary but still, I wanted to try it but unfortunately I've bought the wrong colour :( I couldn't exactly apply it on my face, it was like transparent on my cheeks but I can say that it is really resistant. Swatches:2 comments:

Betulove said...

sanırım indirmi duymayan bi ben kalmışım yarın hemen gratise koşuluyor!

Anonymous said...

ben de duyar duymaz koşmuştum.Umarım bulabilmişsindir alacaklarını :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...