Wednesday, August 20, 2014

Products I've Used Up #7


H Bella Çilek ve Tarçınlı Duş Jeli: Sadece kokusunu sevdim. Başka hiçbir özelliği yoktu. Yeniden almayacağım. / H Bella Strawberry and Cinnamon Shower Cream: I like the scent but nothing else. I won't repurchase.

Dirty Works Hindistan Cevizli Vücut Peelingi: Bence hindistan cevizi gibi kokmuyordu ve kokusundan nefret ettim. Tekrar almayacağım. / Dirty Works Coconut Scrub: It didn't smell like coconut, hated the scent. I won't repurchase.

BBW Country Chic Vücut Losyonu: Çok sevdim. Tekrar alırım ama başka kokuları da denemek istiyorum. / BBW Country Chic Body Lotion: I like it so much. I would purchase it again but I want to try other scents.

I love Raspberry& Blackberry Duş Jeli: Kokusunu sevdim ama ürünün gramajı çok fazla olduğu için kullanırken sıkıldım. Belki diğer kokularını deneyebilirim. /  I love Raspberry&Blackberry Shower Gel: Yes I do like the scent but the product is so much and I get bored while I using it. Maybe I can try the other scents.

Dirty Works Işıltılı Vücut Losyonu: Sanırım Dirty Works ürünlerini sevmedim ben. Bu losyondan da nefret ettim. Çok fazla ışıltı veriyordu ve vücudunuzda yapışkan bir his bırakıyordu. / Dirty Works Shimmer Lotion: I guess I don't like Dirty Works products at all. I hated that lotion. It gives so much shimmers and it makes you feel sticky.

TBS Mandalina Body Butter: TBS Body Butterları seviyorum ama bu kokuyu sevmedim. / TBS Satsuma Body Butter: I like TBS Body Butters but I didn't like the satsuma scent.

BBW Paris Amour Vücut Spreyi: Bu koleksiyonu çok seviyorum ve bununla birlikte ilk kez BBW vücut spreylerini denemiş oldum. Kesinlikle çok sevdim çünkü hem çok güzel kokuyorlar hem de koku vücudunuzda uzun süre kalıyor. / BBW Paris Amour Body Splash: I like this collection so much and it was the first time that I've tried BBW body splashes. I definitely like them because they smell beautiful and stays on your skin for a long time. So, I will repurchase.


Colgate Optik Beyaz ve Ipana Beyazlık Diş Macunları: Sanırım tüm diş macunları aynı. Temizlemek dışında bir işe yaramıyorlar. / Colgate Optic White, Ipana Whitening Luxe Tooth Pastes: I guess all the tooth pastes are the same. They do nothing except cleaning.

Oral B Braun Diş Fırçaları: Otomatik diş fırçaları kullanmayı seviyorum. Her seferinde yeni bir başlık deniyorum. Bunlar da fena değildi. / Oral B Braun Toothbrushes: I like to use automatic toothbrushes and everytime I try a diffent head. These are okay too.


John Frieda Hacim Verici Şampuan: Favorim ve almaya devam edeceğim. / John Frieda Luxurious Volume Shampoo: It is my favorite and I keep purchasing it.

Aussie Miracle Moist Şampuan: Kokusu güzeldi ama saçımı çok yağlandırdı. / Aussie Miracle Moist Shampoo: The scent is good but I made my hair greasy.

John Frieda Hacim Veren Sprey: Nefret ettim. Hacim vermedi ve saçımı çok sert ve yapış yapış bir hale getirdi. / John Frieda Luxurious Volume Thickening Blow Dry Lotion: I hate it. It doesn't give much volume and it also leaves your hair so hard and sticky.

Gliss Sıvı Saç Kremi: Çok seviyor ve her çeşidini deniyorum. / Gliss Liquid Hair Cream: I love it and I try every version of it.

Gliss Mucize Saç Bakım Yağı: Seviyorum ama Loreal versiyonunu deneyeceğim. O yüzden bir daha almayacağım. / Gliss Miracle Oil: I like it but I intend to try Loreal hair serum so I won't repurchase it.

Dove Saç Dökülmesine Karşı Saç Maskesi: Sevdim. Saçınızı çok yumuşak yapıyor ve ayrıca kullandığım süre boyunca saç dökülmem en aza indi. / Dove Anti Hair Loss Hair Mask: I like it. It leaves your hair so smooth and plus, my hair loss was at minimum whenever I use it.


Benri Hindistan Cevizli El Losyonu: nefret ettim! Kokusu fena değildi de hiç ama hiç nemlendirmedi! / Benri Coconut Hand Lotion: Hate it, hate it hate it. The scent was okay but it doesn't mousturize at all!

Nivea Pure and Natural Roll on: Seviyor ve doğal olduğu için genellikle alıyorum. Nivea Pure and Natural Roll on:  I like it and will purchase it again since it is natural.

Skin Blossom Göz Kremi: Sevdim ve yeniden alırım. Detaylı incelemesi burada. / Skin Blossom Eye Cream: I like it and will repurchase. Here is a detalied review.

Bio True Lens Solüsyonu: Favorim ve bunun dışında solüsyon kullanamıyorum. Lens kullanırken gözümün en rahat ettiği solüsyon bu. / BioTrue Solution: It is my favorite and I can't use any other than this solution. It makes my eyes very comfortable with the contact lenses.


Neutrogena Ayak Kremi: Ağır bir yapısı var ki bu benim bir ayak kreminde en sevdiğim yapı. Tekrar alırım. / Neutrogena Foot Cream: It has a heavy wieghted texture which I like for a foot cream. I would repurchase it.

Clinique Güneş Kremi SPF 50: Favorim. Yüzümde sivilce yapmayan tek güneş kremi. Bu seferlik başka bir krem almıştım ama o biter bitmez buna geri döneceğim. / Clinique Face Cream SPF 50: It is my favorite. The only sunscreen cream that doesn't cause pimples on my face. I've bought another cream but I will definitely repurchase it as soon as I use mine up.

Sally Hansen Sıkılaştırıcı El Kremi: Kokusunu sevmedim ve ellerimde herhangi bir değişiklik gözlemlemediğim için yeniden almayacağım. / Sally Hansen Firming Hand Cream: I don't like the scent and since I didn't observe any difference on my hands, I won't repurchase it.Bioderma Atoderm Dudak Balmı: Hafif bir yapısı var ve bu yapı lip balmda çok hoşuma gitmiyor. İyi nemlendirmesine rağmen yapısı nedeniyle tekrar almayacağım. / Bioderma Atoderm Lip Balm: It has a light weighted texture which I hate about a lip balm. Though it mousturizes well, I won't repurchase it because of its texture.

Rexona Clinical Protection Stick Deodorant: Korkunç bir kokusu olmasına rağmen seviyorum. Gerçekten çok iyi koruma sağlıyor. Dolayısıyla yeniden alabilirim. / Rexona Clinical Protection Stick Deodorant: Though it has an awful scent, I like it. It really protects well. So I might repurchase it.

Nuxe Brightening Program Nemlendirici Krem: İşte benim favorim. Temizleyicisi ile birlikte kullandığınuzda bu krem cildinizi pürüzsüz hale getiriyor. Yüzümde sivilcelenmeye yol açmadı ki bildiğiniz üzere cildim kozmetiklere karşı oldukça hassas. Bu yüzden kendisi ömür boyu cilt bakım rutinimin bir parçası olacak. Yeniden satın aldım ve bittiği sürece de almaya devam edeceğim. / Nuxe Brightening Program Brightening Protective Fluid: There comes my favorite. The cream using with the cleanser makes your skin flawless. It doesn't cause any pimples on my skin which is very sensible and reactive to the cosmetics. So this is going to be a part of my lifetime skin care routine. I repurchased it and will repurchase whenever it finishes.

Tatlı Badem ve Argan Yağı: Bunları saçım için kullanıyorum ve bu markalar da fena değil. Yeniden alabilirim. / Sweet Almond and Argan Oil: I use them for my hair and these brands are okay. So I might repurchase.

BBW Be Enchanted Vücut Kremi: Daha önce söylediğim gibi BBW kremlerin kokularını ve yapılarını çok seviyorum. Bu da armut kokusu baskın bir koku. Güzel kokmasına rağmen terle birleşince korkunç bir koku çıkıyor ortaya. Yani yazın kullanıma pek de uygun değil. Yine de tekrar almayacağım. / BBW Be Enchanted Body Cream: As I've told you before, I like the scent and texture of BBW creams. This one has pear scent in it. Though it smells good, it becomes something awful whenever it is mixed with sweat. So it is not appropriate to use it in summer. Still, I won't repurchase it.
Clinique High Impact Rimel: İkinci kez kullanıyorum. Kirpiklerinize hacim veriyor. Seviyorum ama artık Lancome Hypnose kullanmaya başlayacağım. Clinique High Impact Mascara: It is the second time that I use it. It gives volume to your lashes. I like it though I will start using Lancome Hypnose.

Clinique Alt Kirpik Rimeli: Uygulamayı kolay hale getiren minik bir fırçası var. Seviyorum ama sanırım yalnızca alt kirpiklerde kullanmak için biraz pahalı. Clinique Bottom Lash Mascara: It has a tiny brush which makes it easier to apply. I like it but I guess it is a bit expensive to use just for the bottom lashes.

Emily Kahverengi Göz Kalemi: İlk başlarda seviyordum ama sonlara doğru sanıyorum kurumaya başladı. Bulaşma ya da dökülme yapmadı ama kuruduktan sonra sürümü çok zorlaştı. Bir daha almayacağım. / Emily Brown Eye Pencil: I like it at first but at the end, I guess it started getting dry and than it was so hard to apply it. Even though that it doesn't smudge or flake, I won't repurchase.

Sephora Siyah Jel Eye Liner: Kullandığım en kötü eye liner. Çok fazla dökülme yapıyor ve çok çabuk kurudu. İndirimden aldığım için mi bilemiyorum ama bir daha asla almayacağım. / Sephora Gel Eyeliner Black: It was the worst eyeliner I've ever used! It flakes so much and dried so quick. I don't know if its only for mine but I won't repurchase it never again.


Ayrıca The Balm Jovi paletindeki "Iron Maid-in" rengini de bitirdim. Güzel bir altın rengiydi. The Balm farlarını seviyorum.
I also used up this "Iron Maid-in" color in The Balm Jovi pallete. It was a beautiful gold color and I like The Balm eye shadows.
Ve bunlar da bitirdiğim deneme boy ürünler. En çok Garnier'nin makyaj bazını ve Dr.Murad Essential C Göz Kremini sevdim ama baz Fransa'dan aldığım bir derginin içindeydi, dolayısıyla burada bulamayacağım sanırım. Dr. Murad göz kremi ise gereksiz derecede pahalı. Bir de insanların Lancome Bi Facil'i neden bu kadar çok sevdiğini anlamadım çünkü ben gerçekten nefret ettim. Göz çevresinde yağlı bir his bırakıyor ve makyajı kolayca temizlediğini de düşünmüyorum.

And the sample products that I've used up. I like Garnier make up base and Dr.Murad Essential C Eye Cream the most however the base was a gift of French magazine, so I guess I won't be able to purchase it here. Dr.Murad Eye Cream is so expensive that I find it unnecessary to purchase. And I don't understand why people like Lancome Bi Facil so much because I hate it. It just leaves a greasy feeling on your eye area and I don't think that it is successful at removing make up easily.
Bitirdiğim ıslak mendil ve disk pamuklar. Hepsini seviyorum fakat bir tek Nivea'nın mendillerini yeterince ıslak bulmadım.
Wet wipes and disc cottons  that I've used up. I like it all except Nivea Baby. I don't think it is wet enough.


Lush Herbalism: Favori temizleyicimdi fakat malesef Lush Türkiye pazarından çekildiği için yeniden alamayacağım :(   Lush Herbalism: It was my favorite cleanser but I won't be able to repurchase it since Lush has withdrawn from Turkish market :(

Lionesse Sünger: Çok sevdim. Cildinizi zarar vermeden temizliyor. Sert yapıda bir sünger fakat su ile temas edince yumuşak hale geliyor. Eğer bulabilirsem yeniden alacağım. / Lionesse Sponge: I like it so much. It cleanses your skin with no harm. It is a hard formed sponge but gets soft when touched the water. I will repurchase it if I can find it.


Nuxe Brightening Program Temizleme Köpüğü: Yukarıda bahsettiğim temizleyici işte bu. Yeniden aldım ve uzun süre almaya da devam edeceğim. / Nuxe Brightening Program Cleansing Foam: The cleanser which I've mentioned above is this. I've ordered it again and I will be ordering it for a long time.

Watsons Kuru Şampuan: Çok kötüydü, saçımı yapış yapış yaptı. Bir daha almayacağım. /  Watsons Dry Shampoo: It was so bad that made my hair so sticky. Not going to buy it again.

3 comments:

günlük yaşamım said...

:)) bunlarla güzel video olurdu

Bea Theo said...

Dirty Works ürünlerini ben de sevemedim. Nuxe Brightening Program serisini merak ettim, cildine yaradıysa ne mutlu. Çok fazla ürün bitirmişsin canım, gelsin yeniler!

EcesDiary said...

günlükyaşamım: keşke çekebilsem, ben de çok hevesliyim aslında :)

Bea Theo: Nuxe Brightening Program'ı gerçekten mutlaka denenmeli, inanılmaz bir seri :) Bu ürünler 2-3 aylık ama, keşke aylık olarak bitirebilsem bunları :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...